Home » Extracurriculare » Ne alăturăm campaniei „10 zile de rugăciune”

 

Ne alăturăm campaniei „10 zile de rugăciune”

 

zece-zile-de-rugaciune-2015-1030x587 copy2

Tinerii din Liceul Teologic Adventist „Maranatha” au început zilele acestea campania „10 zile de rugăciune”. În timpul Celor Zece Zile de Rugăciune ne vom ruga pentru Roadele Duhului din Galateni 5:22-25. Hristos „tânjește să-Și vadă copiii arătând caractere asemenea Lui.” (Hristos, Lumina Lumii), un caracter care descoperă prezența Duhului Sfânt care se vede prin Roadele Duhului în viața noastră. Singurul mod prin care putem fi transformați după Chipul Său și putem descoperi Roadele Duhului Său este să ne luăm timp să privim la El. „Adevăratul căutător care se străduiește să fie ca Isus în vorbire, viață și caracter va medita la Mântuitorul lui și privind, va fi schimbat după Chipul Lui pentru că tânjește și se roagă pentru aceeași fire și aceeași gândire ca a lui Isus Hristos.”

Mai multe detalii despre campanie găsești pe site-ul http://www.tendaysofprayer.org/.

Ghidul în limba română pentru rugăciune îl găsiți aici.
 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment