Home » Uncategorized » Admitere

Admitere

Elevii de la Liceul Maranatha beneficiază de:

• curriculum biblic pentru cunoaşterea lui Dumnezeu şi asimilarea valorilor creştine în viaţa personală.
  • rezultate superioare la Bacalaureat, faţă de media naţională de promovabilitate.
  • mediu de învăţare mai sigur – sistem securizat, regulament strict împotriva folosirii tutunului, alcoolului, etc.
  • atmosferă de familie între elevii de la toate nivelurile.
  • activităţi extracurriculare, pentru dezvoltare personală, leadership, excursii culturale, de misiune şi de recreere.
  • activităţi spirituale şi religioase pentru practicarea credinţei şi implicarea în cadrul bisericii.
  • servicii de catering de calitate, care respectă prevederile biblice cu privire la alimentaţie, în sală de mese proprie.
  • servicii de cazare în regim de internat la preţuri extrem de accesibile.

CINE POATE FI ADMIS? Având în vedere că liceul are o orientare şi o filosofie creştină adventistă, orice elev, absolvent al ciclului gimnazial este binevenit, dacă este dispus să accepte sistemul educaţional promovat de liceu precum şi standardele care definesc stilul de viaţă creştin adventist. Se va cere pe parcursul anilor de studiu, nu schimbarea religiei sau a credinţei elevului, ci acceptarea şi promovarea regulamentul liceului precum şi participarea la toate manifestările moral-religioase de pe parcursul săptămânii, precum si din ziua de Sabat.

Pentru mai multe informații despre înscriere și proba scrisă pentru examenul de admitere, accesați următoarele link-uri.

Pentru orice întrebări legate de înscriere, nu ezitați să ne sunați la Tel/Fax: 0264 456 894

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment